Özel Star Medica Hastanesi
WhatsApp

Genel Göz Muayenesi 

Hastanemiz polikliniğine başvuran her hastaya rutin olarak, görme, göz tansiyonu, göz ve göz dibi muayenesi rutin olarak yapılır, ayrıca muayene hastanın şikayetleri doğrultusunda genişletilir.

Katarakt 

Katarakt her ne kadar teşhisi kolay bir hastalık olsa da tedavisi çok önemlidir. Ameliyattan önce katarakta eşlik edebilecek hastalıkların teşhisi, özellikle hekim tecrübesi cerrahi başarıda ön planda yer alırlar.

Lazer ve Göz İçi Lens 

Katarakt ve göz numarası düzeltme ameliyatlarında doktor ve hasta karşılıklı olarak göz içine yerleştirilecek mercek alternatifleri üzerinde ki konuşur, kişiye en uygun yöntem belirlenir.

Yakın Görme Problemi

Yakın görme kusurunu ortadan kaldıran ve göz içine katarakt ameliyatı sonrası yerleştirilen lensler(mültifokal iol), gün geçtikçe yaygınlaşmaktadır.

Retina

Retina görme duyusunun göz içinde başladığı sinir hücresi tabakasıdır, çok önemlidir, hasarında ciddi görme bozuklukları oluşur, olsun medikal (diyabet, sarı nokta tedavisi...), olsun cerrahi (ileri diyabet, retina dekolmanı....) hastalıklarının tedavisi kliniğimizde yıllardır başarıyla sürdürülmektedir.

Göz Tansiyonu (Glokom)

Göz tansiyonu sinsi olduğu kadar, geri dönüşü olmayan bir hastalıktır. Herkes her göz muayenesinde, aksi bir durum olmadıkça, göz tansiyonunu ölçtürmelidir, gerek teşhis(görme alanı, oct, pakimetri...) gerek tedavi (SLT lazer, trabekülektomi, shunt ameliyatları...) kliniğimizde başarılı bir şekilde yapılmaktadır.

Çocuk Göz Sağlığı

Her çocuk en geç 6 aylıkken mutlaka bir göz doktoru tarafından muayene edilmelidir. Kliniğimzde çocuk göz ölçümleri özel bir pediatrik oftalmometre cihazı kullanılarak çocuğa hiç yaklaşmadan yapılmaktadır.

Şaşılık

Erken teşhis ve tedavi sayesinde şaşılık ameliyatsız düzeltilebilir bir hastalık olma yolundadır.

Göz Tembelliği

Göz tembelliği tek gözde görme azlığıdır. Genellikle iki göz arasındaki numara farkından kaynaklanır, erken yaşta tedavisi mümkündür, yaş ilerledikçe tedavi zorlaşacaktır.

Göz Estetiği (Oküloplasti)

Göz kapaklarının doğumsal veya yaşa bağlı düşmesi olan Ptozis, ameliyatla duzeltilebilir. Üst ve alt kapaklardaki torbalanma ve yağ birikmesi yerel anesteziyle giderilir. Göz yaşı kanallarının doğumsal veya erişkinindeki tıkanıklığa bağlı gelişen göz sulanma ve çapaklanmasi cerrahi müdahale ile giderilir.

Kornea Hastalıkları

Kornea hastalında en çok rastlananlar Kuru göz, Keratakonus, Herpetik keratit, Keratitler ve Dejeneratif hastalıklardır. İleri derece görme kaybı yaratabilecek olan bu hastalıklar, özellikle kontakt lens kullanıcıları önemlidir.

Kontakt Lens

Kliniğimizde lens uygulamaları için hassas ölçümler yapılmaktadır.

Nöro- Oftalmoloji

Başağrısı, tek veya her iki gözde kalıcı veya kısa süreli görme kaybı, çift görme nöro- oftalmoloji kapsamında değerlendirilmeli, ve hasta dikkatli bir şekilde muayene edilip gerekli testlere yönlendirilmelidir.

Göz İçi İltihapları 

Gözün iç tabakası olan uveanın iltihabına üveit denir. Uvea gözün tümüne kaplayan bir damar ağı tabakasıdır, iltihabında tüm göz etkilenebilir. Bu durum görmeyi ciddi şekilde tehdit eden durumlara neden olmaktadır. En çok göz kızarması ve şiddetli ağrıyla başlar, çok hızlı ilerleyebileceği gibi bazen sessiz de seyredebilir. Vücutta daha önceden teşhis edilmemiş hastalıklardan kaynaklanabileceğinden, teşhisi uzman bir doktor tarafından konmalıdır.