WhatsApp WhatsApp
Telefon Şimdi Ara
Randevu Talebi E-Sonuç

Emzirme Politikası

1. Hastanemizde emzirmeye ilişkin yazılı bir politika hazırlanmış ve bu düzenli aralıklarla tüm sağlık personelinin bilgisine sunulmuştur.
2. Tüm personelimiz emzirme politikamız doğrultusunda eğitilmektedir. 
3. Hamile kadınlar, emzirmenin yararları ve yöntemleri konusunda bilgilendirilmektedir.
4. Doğumdan sonraki ilk bir saat bebeklerin anneleri ile ten teması kurmasını sağlayarak emzirmeye başlama konusunda yardımcı olunmaktadır.
5. Annelere emzirmenin nasıl olacağı ve bebeklerinden ayrı kaldıkları durumlarda sütün salgılamasını nasıl sürdürebilecekleri gösterilmektedir.
6. Tıbben gerekli görülmedikçe yeni doğanlar anne sütünden başka yiyecek, içecek verilmemektedir.İlk altı ay sadece Anne Sütü verilmesi Devamında ise uygun tamamlayıcı beslenme ile beraber emzirmenin 2 yaş ve ötesine kadar sürdürülmesi konusunda aileler bilgilendirilmektedir.
7. Anne ile bebeğin 24 saat bir arada kalmalarını sağlayacak bir uygulama benimsenmektedir.
8. Bebeğin her isteyişinde emzirilmesi teşvik edilmektedir.
9. Emzirilen bebeklere yalancı meme veya emzik türünden her hangibi bir şey verilmemektedir.  
10. Anneler taburcu olduktan sonra da emzirmeye devam edebilmeleri, karşılaşabilecekleri sorunları çözebilmeleri, bebeklerinin ve kendilerinin kontrollerini yaptırabilmeleri açısından başvurabilecekleri hastanemize veya en yakın sağlık kuruluşlarına anne destek grupları hakkında bilgilendirilmektedir.
11. Kurumumuzun Tüm birimlerinde Bebek formüllerinin Pazarlanması ile ilgili Uluslar arası yasa benimsenmiş ve uygulanmaktadır.
12. Daha zeki ve sağlıklı nesillere sahip olabilmek için temel politikamız anne sütü ile beslenmedir.
Hastanemizde mama ve mama ürünleri ile ilgili afiş, broşür ve reklam amaçlı promosyona izin verilmemektedir.