WhatsApp WhatsApp
Telefon Şimdi Ara
Randevu Talebi E-Sonuç


Diş protezi kimlere yapılır?


Kireçlenme olarak bilinen hastalıkda diz ekleminin kıkırdak, kemik ve etrafındaki kapsül yapılarının yıpranması sonunda eklemin bozulması, daralması gelişir.

ilaçlı tedaviler ,fizik tedavi ile hastanın ağrıları geçmediğinde günlük yaşam kalitesi bozulup, ihtiyaçlarını gidermekte zorlandığında, ameliyat ile tedavi seçenekleri tercih edilmek zorunda kalınacaktır.

Ameliyat için özel bir yaş aralığı olmamakla beraber genellikle 40 yaş üzeri boy kilo indeksi 40 altında olan, mevcut diğer hastalıkları kontrol altında olan, yatalak olmayan, yürümesini engelleyen problemi sadece dizlerindeki kemik, kıkırdak aşınmasından olduğu saptanan hastalar gerekli kontrollerin sonunda ameliyat edilebilir.

iki dizide problemli olan hastalar aynı seans da ameliyat edilerek daha hızlı iyileşmeleri sağlanmaktadır

Hastanemizde ameliyat edilen hastalar ameliyatdan yatağına geldikden sonra 4 saat içerisinde fizik tedavi seans uygulamaları sonunda yürütülmeye başlanır, bir gün sonrasında ilave olarak merdivenden çıkarılıp indirimesi sağlanır, 2 gün sonunda öğretilen egzersiz programlarını evde de yapmak üzere hastaneden taburcu edilirler.

evde 2 günden itibaren bastonsuz yada tek baston ile yürüyebilirler, 7-10 günde tek baston ile dışarıya çıkıp kısa mesafeleri yürüyebilirler.

tek bastonu genellikle bir ay sonunda bırakabilirler.